Nekem mindig gyanús ez a mindenkinek jó dolog, de a csepphinta (vagy esetleg másmilyen hinta) tényleg mindenkinek jó, sőt ajánlott. Az én gyerekeim 3-4 éves korukig nem szerettek hintázni, de utána többszörösen pótoltuk. A csepphintát minden irányban lehet forgatni, így kiválóan fejleszt és ráadásul nyugtat is. Kuckós jellege miatt szuperül el lehet bújni benne. Mi rengeteget használtuk főleg ovi előtt és után. (tippek itt)
Másik nagy előnye, hogy a hintát levéve, a rúdon lehet lógni, nyújtózkodni. Az ízületek nyújtása szintén jó szenzoros input.
A testzokni egy jó vesztibuláris fejlesztőeszköz, játék, ami segít megérezni, megtanulni a testtudatot. A testzokni könnyű, kis helyen elfér, viszont fontos, hogy tudatosan használjuk: játszunk vele (tippek itt). A testzokni biztos választás, ha a gyerek szeret bebújni az ágyneműbe, becsavarni magát a takaróba. (további tippek itt)
Hát ez a családnak is jó kis pihihely. De azért első sorban ugrálásra való: ha a gyerek szeret leugrálni a kanapéról, ágyról, imádja a becsapódást akkor ez a megoldás. Nagyon magas és jól ki van tömve, nem lehet megsérülni vele, nem polisztirolgyönggyel, hanem szivaccsal van tömve, strapabíró.
Ez az iskolai, fejlesztőórák, családi vacsorák, leckeírás végigülését segíti: nyugtat, segít koncentrálni, kis helyen elfér, diszkrét.
Trambulin
Nagyon népszerű eszköz: otthon is jót lehet vele ugrálni. Akkor érdemes, ha a gyerek imád az ágyon pattogni (nálunk az ágy győzött). Amire fontos figyelni, hogy vagy olyat vegyél, amiben van kapaszkodó, vagy olyan helyre tedd, ahol tud kapaszkodni ugrálás közben.
Mászófal, bordásfal
Ezeket otthonra is könnyű beszerelni, felszerelni és a mászás is jól fejleszt, kiváló szenzoros inger. Aki a játszón szeret mászókázni, annak tökéletes.